• Wędrówką życie jest człowieka...

  Ucieczka z miasta Bergen  Kiedy to piszę, jest godzina 22:00. Jest jasno i deszcz pada równo. To nic, że lipiec i środek lata. Tu ono się skończyło trzy tygodnie temu, więc nikogo nie dziwi, że miasto pustoszeje. Tylko turyści są w stanie znieść z uśmiechem na twarzy kolorowe Bergen za deszczową ścianą. My mieszkańcy skazani na reumatyczną wilgoć czasami mamy zwyczajnie dość. Nie bawią już nas trolle na Floyen i wycieczki górskie. My chcemy słońca. Upału, żaru z nieba.

  Teraz rozumiem, dlaczego Norwedzy z takim upodobaniem wykupują domy w Hiszpanii. Popieram ten kierunek. Byle słoneczniej.

  I my też uciekamy na trzy tygodnie. Pierwszy raz całą rodziną udajemy się do Chorwacji. Życie jest przewrotne bardzo. Mieszkając na Florydzie tęskniłam za deszczem, śniegiem, chłodem, czterema porami roku. Teraz każdy centymetr mojego bladego ciała pragnie naturalnej witaminy D.
  Jestem jak zombie podążający w stronę życiodajnych promieni.


  Zdradzam Cię bez żalu
  przepraszam
  wiem, że powrócę
  niedługo
  błotnistą drogą
  we mgle skruszona
  się schowam
  szepcząc
  wybaczenie wybłagam

  A Ty mnie przyjmiesz
  bez gniewu
  i wilgotnymi ustami
  muskać
  będziesz opaloną skórę
  pachnącą
  dojrzałą czereśnią

  Nie ześlesz burzy
  z piorunami
  Nie spytasz jak było
  kochanie
  mgłą mnie okryjesz
  delikatnie
  celebrując nasze spotkanie

  I wiesz, że za rok
  zmęczona
  wiecznym szlochaniem
  nieba czystego
  poszukam
  lecz wrócę
  jak dziś do Ciebie
  kochanie
  stęskniona na głodzie
  do Bergen

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!