• Wędrówką życie jest człowieka...

  Wyimaginowany news / Śmiertelny deszcz  Jak donosi NRK, jedna z największych stacji telewizyjnych w Norwegii, w Bergen od kliku dni nie przestaje padać. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo miejsce to znane jest z 280 deszczowych dni w roku, a tubylcy przyzwyczajeni do takiej pogody przez lata zdążyli się uodpornić na krople deszczu. 
  Zupełnie inaczej dzieje się w przypadku osób, które zamieszkują to miejsce od niedawna. Dla nich deszcz może być śmiertelny!

  Zła ochrona przed deszczem i nadmierne przemoczenie może spowodować paraliż duszy albo nawet jej śmierć. Osoby nowo przybyłe są narażone na wielkie niebezpieczeństwo. Cierpią na nieuleczalne depresyjne narzekanie, połączone z tęsknotą za utopią pozostawioną w kraju, które w efekcie prowadzi do zatrucia całego organizmu. 

  Najczęściej spotykanymi objawami infekcji jest plucie jadem, robienie drugiej osobie na złość, obmawianie, kłamanie czy też radość z tego, jak komuś coś nie wyjdzie. Pozorną ulgę przynosi donosicielstwo, ale w ostatecznym rozrachunku to minimalne i krótkotrwałe pocieszenie. 

  Wszystkie osoby zarażone prędzej czy później obijają się o samotność, okaleczają świadomie swoje dusze i przestają odczuwać jakąkolwiek radość z życia. Jeśli masz najmniejsze podejrzenie, że w Twoim środowisku mogło dojść do skażenia i zaobserwowałeś jeden z objawów choroby u współpracowników, znajomych bądź rodziny, niezwłocznie powiadom odpowiednie służby. 

  NRK podaje numer telefonu, gdzie anonimowo można poinformować o miejscu zamieszkania chorego - 313. Połączenia są darmowe, a pomoc przybywa natychmiast. Jeśli w porę zadzwonisz, jest większe prawdopodobieństwo odtrucia organizmu. Lekarze specjaliści od ciężkich stanów nienawiści bliźniego, głębokiej depresji połączonej z nienawiścią samego siebie czynią cuda poprzez nowatorskie metody bazujące na mieszance miłości, empatii i wybaczenia. 

  Z Bergen dla Kobiety na swoim relację przygotowała Justyna. 

  PS. Tekst powstał w ramach warsztatów pisarskich :) 
  Foto: z internetu 

  Jeśli Ci się podoba, podziel się wyimaginowanym newsem z innymi.
  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!