• Wędrówką życie jest człowieka...

  Papierosowy dym


  Papierosowy dym czepia się firan
  Przenika je wbijając pożółkłe pazury  
  - a mówiłam, żeby w domu nie palić
  Głos łagodnie odbija się o ściany 

  Mruży oczy, grozi palcem
  A on nic sobie z tego nie robi 
  Wiruje zalotnie i rozpływa się po pokoju
  Nie widać, nie czuć jak zabija 
  Miłość, która nie istnieje bez niego 
  Jeszcze nie wie, że umiera w samotności 
  Pachnącej krochmalem na białych firanach
  Ona by poczuć się bliżej zapala papierosa 

  Zaciąga się długo przez łzy 
  - a mówiłam, żeby nie palić 
  Kłębią się myśli dymem otulone 
  Pierś szczypie i tlenu brakuje 
  Cisza tak nagła, choć serce wciąż bije
  Dla niego  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!