• Wędrówką życie jest człowieka...

  Obszary przepisane nr 1


  Powstało w Norwegii, bo tu jak mój malezyjski nauczyciel języka norweskiego mawia, wszystko ma swój początek, nawet język angielski :). Poezja też. Pewnie kreatywność również wymuszona jest przez mroczne klimaty, tudzież zapierającą dech w piersiach zorzę. Wszystko jest możliwe. 
  Dziś przedstawiam pierwszy numer "Obszarów Przepisanych" literacko-emigracyjnego magazynu internetowego, w którym swoje prace przedstawili: Piotr Maur, Joanna Fligiel, Grzegorz Jarosław Rybak, Mažena Mackoit, Monika Luque-Kurcz, Sylwester Gołąb, Daniel Żmuda. A także moja skromna osoba :)

  Nie będę w jakiś szczególny sposób namawiać Was do zapoznania się z twórczością, bo każdy człowiek wrażliwy, kochający słowo ma w sobie również ciekawość świata, i to ona nie pozwala mu przejść obojętnie. Z całością najlepiej zapoznać się wieczorem, z kubkiem gorącego kakao w ręku. Emigranci odnajdą w wierszach siebie bądź skrawek swojego podwórka. Szczególnie polecam wiersze Joanny Fligiel i mam nadzieję, że nikt nie rozpozna w nich siebie. 

  NADAJ MI IMIĘ, A STWORZYSZ MNIE: BOŻENKA 

  Bożenka najpierw wyrzeka się języka, 
  potem Polaczków, a teraz swojej wiary, 
  bo czyż człowiek nie jest obłąkany kiedy wierzy, 
  że świat stworzony został w sześć dni? 

  Świat Bożenki tworzy Max, 
  konsekwentnie dzień po dniu, 
  z niemiecką perfekcją 
  obdarza cennym oświeceniem. 

  Bożenka usuwa historię w gogle, 
  odwiedzanych przez nią stron, 
  choć Max po polsku nie rozumie 
  i nie biłby jej jak ojciec matkę. 

  Bożenka każdego dnia szlifuje niemiecki, 
  by prowadzić z Maxem konwersacje, 
  które nie przemieniają się w dyskusje, 
  dlatego Max wierzy, 
  że będą z niej jeszcze ludzie, 

  a potem może zmienią jej imię.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


  Sylwester Gołąb 
  Redakcja
  Magdalena Rechłowicz 
  skład & www 

  Ewelina Gołąb 
  słowa & ogarnianie rzeczywistości 

  Numer ilustrował: Daniel Żmuda


  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!