• Wędrówką życie jest człowieka...

  Bądź cicho - plotkujące Bergen


  Siedź cicho, śpij spokojnie, plotką opętany
  W domu, zapłacz głośno. Zamknij okno, 
  Echo 
  Niech nie wydostaje się przez szpary
  Ból, nóż wbity w plecy, krew 
  Nie na twoich dłoniach 
  Krzepnie w słowach samotnie

  Marzyliśmy o świecie pięknym w młodości
  Gdy świat stał otworem i w ludziach 
  Dobro się czaiło jak lis na pisklęta
  Garściami łapaliśmy błędy, 
  Które wtedy nie były czarnymi czynami 

  Bądź ścianą co namiętnie krzywdę odbija 
  Nie słuchaj innych błądzących nienawistnych chwytających się brzytwy 
  Nie potępiaj, nie żałuj 
  Bądź cicho, utop swój smutek na dnie lodowatego fiordu 
  Żaden przybrzeżny rybak go nie wyłowi 
  Bądź spokojny, wzrastaj w sile doświadczeń 
  Rozkwitaj jak pąki róż po deszczu 

  Wiersz ten powstał z zadumania nad naszym życiem tu w Bergen, które jest tak małe, że każdy o każdym wszystko wie, pomimo, że nie zna. Można? Oczywiście, że tak. 
  Rodzące się plotki powielane masowo wsród Polonii czynią tę naszą emigrację szczególnie uciążliwą. Owszem porządnych ludzi nie brakuje, więc nie chcę uogólniać, ale coś jest niepokojącego w nas, że częściej słyszy się o tych podłościach dnia codziennego niżeli przejawach zwyczajnej bezwarunkowej dobroci. Prawda? Mam nadzieję, że w innych miejscach jest odwrotnie i polonia wspiera się w trudach życia na emigracji, czego wszystkim czytającym życzę z całego serca.   0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!